Історія школи

Датій Рімма Федорівна

Одні з перших керівників школи

Перший дзвоник

1980 рік

1989 рік

2004 рік

   Білокам’яна красуня середня школа №2 гостинно розчинила свої двері для енергодарських дітей 1 вересня 1979 року. Близько тисячі хлопчиків та дівчат стали учнями нової школи, яку очолила прекрасний педагог – Датій Рима Федорівна (1979-1984).

      Молодий, енергійний колектив учителів очолили досвідчені члени адміністрації, серед яких були –

   Воронкова Валентина Григорівна,

   Марфіна Любов Василівна,

   Кречетова Альбіна Федосіївна.

   Перші роки роботи школи були спрямовані на становлення учнівського та педагогічного колективів, зародження та розвиток шкільних традицій та утвердження іміджу школи. Вже в 1981 році, коли середня школа №2 дала путівку в життя своїм першим учням, школа мала добру славу і заслужений авторитет серед навчальних закладів Кам'янко-Дніпровського району.

   Йшли роки… Росли діти, приходили нові педагоги, змінювалися директори. У різний час керівниками школи були:

1984 – 1987 – Карякіна Валентина Федорівна

1987 – 1991 – Бусигін Борис Лукич

1991 – 1994 – Толмачова Вікторія Дем’янівна

1994 – 2000 – Вінницька Любов Миколаївна

2000 –2009 – Євтушенко Надія Арсентіївна

   Всі вони зробили вагомий внесок у становлення педагогічного колективу, розвиток ЗОШ №2, віддали часточку своєї душі школі.

Особливо хочеться відзначити педагогів, чий стаж роботи в ЗОШ №2 збігається з її віком: Василенко Нелля Трофимівна, Кречетова Альбіна Федосіївна, Вітюгова Валентина Іллівна, Гергиль Тетяна Олександрівна – пропрацювали в школі із дня її заснування. Не одне десятиліття працюють в колективі – Вінницька Любов Миколаївна, Ткачова Ольга Георгіївна, Демідова Людмила Вікторівна, Макарова Лариса Олексіївна та інші.

Сучасне суспільство вимагало від школи докорінного переосмислення парадигми освіти, освоєння прогресивних технологій, в центрі яких – особистість дитини.

   У 1995 році педагогічний колектив школи, взявши до уваги зміни соціального замовлення суспільства по відношенню до школи, почав впровадження семестрово-блочної системи навчання (СБН), яка найбільш оптимально забезпечує формування і розвиток компетентностей, духовної особистості. Дану систему розробив кандидат психологічних наук, директор Запорізького обласного Центру психології та соціології освіти при ЗОІППО – Подмазин Сергій Іванович.

   З 1995 року ДІЗи (додаткові індивідуальні заняття) стали невід’ємною частиною навчально-виховного процесу. Вчителі школи ефективно використовували всі види ДІЗів:

Навчальні - проводяться для надання допомоги, роз’яснення складних, незрозумілих або пропущених з поважної причини тем;

Розвиваючі – проводяться для поглиблення і розширення знань учнів з предмету, виявлення пізнавального значення матеріалу, що вивчається, підвищення мотивації до вивчення предмета;

Коригуючі – проводяться для усунення невеликих прогалин у знаннях, помилок в уміннях і навичках учнів;

Контролюючі – проводяться з метою контролю і аналізу знань і навичок учнів;

Комбіновані – проводяться з декількома учнями. Вчитель ставить різні цілі по відношенню до кожного з них і працює з кожним індивідуально.

   Паралельно із засвоєнням нових форм навчально-виховного процесу – блочного викладання предметів, спарених скорочених особистісно зорієнтованих уроків, додаткових індивідуальних занять (ДІЗ), педколектив у 1996 році розпочав впровадження ще однієї інноваційної системи – «АЗІМУТ», яка дає максимальні можливості для виховання творчої особистості. Ця технологія гнучкої диференціації в школі. Слово «АЗІМУТ» вказує на вибір певного напряму подальшого шляху: Альтернативність, Зацікавленість, Ініціативність, Успішність, Творчість – основні ознаки діяльності в системі.

   В системі «АЗІМУТ -1» (5-6 класи) працювали 12 спецкурсів різноманітних напрямів, на паралелі 7-х класів («АЗІМУТ-2») діяли 10 спецкурсів, на паралелі 8-х класів було створено 4 профільні групи. В даній системі щороку було задіяно від 250 до 430 дітей.

Досягнення мети, «Побудова моделі освітнього процесу гуманістичної школи», відбувається через впровадження інноваційних особистісно-орієнтованих технологій:

  • Створення збагаченого освітнього середовища;

  • Особистісно-орієнтований урок і навчання взагалі, в тому числі профільне навчання у старших класах;

  • Особистісно-орієнтоване виховання;

  • Особистісно-орієнтоване управління;

   Рішення про створення Музею Бойової слави було прийнято напередодні 50-ліття Великої Перемоги.

   За фінансової підтримки МІСЬКВНО художники-подружжя Алехновичи за проектом вчителя історії Виноградової О. М. оформили музейну кімнату. Урочисте відкриття відбулося 6 травня 1995 року. Під керівництвом керівників історії Виноградової О. М., Мельникової Р. В., Невтири О. М. музей поповнюється експонатами, літературою, щорічно працюють екскурсоводи-учні. Музейний комплекс є центром військово-патріотичного виховання в школі.

   Зал бойової слави - дітище чудового педагога, досвідченого екскурсовода, людини, яка закохана у свою справу, - Мельникової Раїси Василівни. Всі роки роботи в школі вона присвятила створенню літописі Великої Вітчизняної Війни, вивченню історії рідного краю, вихованню патріотизму у кожній дитині. Її екскурсії в залі Бойової слави не залишають байдужими ні дітей, ні дорослих. Вони завжди наповнені глибоким змістом, цікавими фактами, прикладами героїзму і самовідданості, зачіпають серця. Людина високої духовної культури, Раїса Василівна, з радістю передає свої знання і теплоту підростаючому поколінню.